ORGANIZUJE,SPRZĄTA,Wpis

Zorganizowane ręczniki. Jak składać i przechowywać ręczniki kąpielowe i kuchenne.

jak zorganizwac reczniki

Od jakiegoś czasu mam fioła na punkcie organizacji przestrzeni domowej. Testuje nowe sposoby/techniki składania i przechowywania. Mając dobrze zorganizowany dom, sprzątanie i utrzymanie porządku nie zajmują wiele czasu i wysiłku.

Dziś podzielę się z Wami moimi sposobami na zorganizowanie ręczników. Te metody na składanie i przechowywanie ręczników sprawdzają się idealnie w moim domu. Mam nadzieję, że i Was zzainspiruję do zorganizowania zasobów ręcznikowych.

 

reczniki kapielowe

 1. Zbierz wszystkie ręczniki z całego domu.

 2.  Oceń ich stan.

  Wyrzuć zniszczone (zostawiłam sobie dwa stare ręczniki, które przydają się jak rozmrażam lodówkę, albo robię zaprawy na zimę).

 3. Pukładaj.

   

  zlozone reczniki

  Moją ulubioną techniką składania jest poniższa. Bardzo ładnie się prezentuje i nie rozwalajają się przy wyciąganiu.
  reczniki w kostke

  Fajnym sposobem jest też rolowanie ręczników.
  zrolowane reczniki

 4. Poukładaj wszystkie w jednym miejscu

  Ja przechowuję wszystkie ręczniki kąpielowe w szafce w łazience. Mamy do nich łatwy dostęp i zawsze są pod ręką. Jestem zwolenniczką ręczników białych lub beżowych, aby móc prać wszystkie ręczniki razem, bez konieczności segregowania. Warto mieć po dwa ręczniki kąpielowe na jednego członka rodziny. Zawsze jak wstawisz zabrudzone do prania, od razu możesz powiesić świeże.

reczniki

reczniki kuchenne

 1. Wyrzuć wszystkie nie nadające się do użytku (otłuszczone, dziurawe, i te które nie wchłaniają wody).

  Nie ma nic gorszego niż śmierdząca, podarta ściera na widoku. Nawet jak twoja kuchnia będzie lśniła czystością, to ta paskudna ściera popsuje cały wygląd. Nie zostawiaj ładnych ścierek na wyjątkowe okazję. Używaj na codzień ładnych rzeczy, a Twój dzień powszedni będzie przyjemniejszy.

 2. Poukładaj wszystkie w jednym miejscu.

  Ja prasuje ścierki po praniu (fajnie jest też je wykrochmalić, ale ja nigdy tego nie robiłam). Składam je według poniższego sposobu i przechowuje w kartoniku, który chowam w kuchennej szafce.

   

  RECZNIKI I ZEAZKO

Poniżej instruktaż jak składać ręczniki kuchenne

RECZNIKI KUCHENNE

RECZNIKI W PUDELKU

 

Poniżej kilka inspiracji na przechowywanie ręczników kuchennych

 1. scierki

Podoba Wam się mój sposób na organizację ręczników?

OlaKombinuje

Źródła zdjęć:we wpisie poza zdjęciami mojego autorsta znajdują się zdjęcia z Pinterestu. Znajdziecie je ma mojej tablicy „Bieliźniarka”

OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…